ایمیدرو به دنبال افزایش ذخایر مواد اولیه واحدهای معدنی

ضمن تنوع بخشی به روشهای تامین مالی:

شرایط بین المللی کشورمان به گونه ای است که حفظ و تداوم تولید و همچنین صادرات از اهداف اصلی ایمیدرو و وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته است.

به گزارش ماین نیوز، امیر صباغ افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که ایمیدرو برای تقویت تولید حوزه معدن و صنایع معدنی در حال اجرا دارد،‌ تنوع بخشی به تامین مالی و ارایه روش های نوین است.

وی گفت: شرایط بین المللی کشورمان به گونه ای است که حفظ و تداوم تولید و همچنین صادرات از اهداف اصلی ایمیدرو و وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته است.

صباغ در عین حال با تاکید بر اینکه حوزه معدن و صنایع معدنی در بخش ارزی مستقل شده، ‌اظهار کرد: منابع ارزی این حوزه را از محل صادرات تامین می کنیم. وی در ادامه گفت: اکنون در ایمیدرو استقلال ارزی داریم و منابع ارزی این سازمان کاهش چندانی نداشته و در واقع روند صادرات ادامه دارد.

نمایشگاه بومی سازی

این مسوول ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: ایمیدرو توجه ویژه ای به بومی سازی و استفاده از تجهیزات و مواد اولیه داخلی دارد؛ به این دلیل که توانمندی شرکت های داخلی از سالیان گذشته به این سو افزایش یافته است.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو افزود: این موضوع را علاوه بر کارخانه های فعلی، در طرح های توسعه هم در نظر گرفته ایم و در حال حاضر برنامه گسترش بومی را در حال اجرا داریم تا حداکثر استفاده از توان داخلی در جهت تولید و توسعه به عمل آید.

صباغ گفت: در نیمه دوم امسال نمایشگاه بومی سازی برگزار خواهد کرد.

به گفته وی، نمایشگاه امسال در سطحی وسیع تر نسبت به نمایشگاه های گذشته طراحی و اجرا می شود و مدت زمان برگزاری آن نیز طولانی خواهد بود.

ماین نیوز

دیگر اخبار مهم